Заупокоена Литургија во манастирот „Свети архангел Михаил“, во Берово
 
 
 
 
 

Заупокоена Литургија во манастирот „Свети архангел Михаил“, во Берово (18.03.2023 08:57)

Денес, по повод годишниот помен од упокојувањето на игуманија Синклитикија, во манастирот „Свети архангел Михаил“, во Берово, Митрополитот Европски г. Пимен отслужи Божествена Литургија во сослужение на надлежниот Митрополит Струмички г. Наум и неговииот викарен Епископ г. Јаков Стобиски. По Литургијата, Епископот Јаков отслужи парастос на гробот на блаженоупокоената игуманија Синклитикија.