Литургија на Претходноосветени дарови во Струмица
 
 
 
 
 

Литургија на Претходноосветени дарови во Струмица (01.03.2023 10:29)

Денес, викарниот Епископ Стобиски г. Јаков отслужи Литургија на Претходноосветени дарови во манастирот „Светите Петнаесет Тивериополски свештеномаченици“, во Струмица.