Божествена Литургија во Просениково
 
 
 
 
 

Божествена Литургија во Просениково (23.02.2023 10:57)

Кога Црквата го празнува споменот на светиот свештеномаченик Харалампиј, Викарниот Епископ Стобиски г. Јаков отслужи Божествена Литургија во храмот „Рождество на Пресвета Богородица“, во Просениково, струмичко. Верниот народ се причести со Светите Христови Тајни.