Божествена Литургија во Ново Село
 
 
 
 
 

Божествена Литургија во Ново Село (19.02.2023 09:33)

Во Неделата на Страшниот суд, Викарниот Епископ г. Јаков Стобиски отслужи Божествена  Литургија во манастирот „Свети великомаченик Георгиј Победоносец и свети Антониј Велики“, во Ново Село. Верниот народ на Литургијата се причести со Светите Христови Тајни.