Божествена Литургија во Струмица
 
 
 
 
 

Божествена Литургија во Струмица (15.02.2023 10:26)

Денес, на празникот Сретение Господово, Викарниот Епископ г. Јаков Стобиски отслужи Божествена Литургија во храмот „Свети Григориј Палама и свети Димитриј Мироточив“, во Струмица. Верниот народ на Литургијата се причести со Светите Христови Тајни.