Сеноќно бдение во Ново Село
 
 
 
 
 

Сеноќно бдение во Ново Село (30.01.2023 19:50)

Во навечерието на празникот посветен на преподобен Антониј Велики, Викарниот Епископ г. Јаков Стобиски отслужи сеноќно бдение и Божествена Литургија во манастирот посветен на преподобен Антониј Велики и свети Георгиј Победоносец, во Ново Село. Верниот народ на Литургијата се причести со Светите Христови Тајни и се поклони пред моштите на свети Антониј Велики.