Божествена Литургија во Ново Село
 
 
 
 
 

Божествена Литургија во Ново Село (29.01.2023 19:00)

Во Неделата на Закхеј, Викарниот Епископ г. Јаков Стобиски отслужи Божествена Литургија во манастирот „Свети Георгиј Победоносец и свети Антониј Велики“, во Ново Село. Верниот народ на Литургијата се причести со Светите Христови Тајни.