Божествена Литургија во Струмица
 
 
 
 
 

Божествена Литургија во Струмица (28.01.2023 18:44)

Денес, кога Црквата го празнува споменот за свети Гаврил Лесновски, свети Прохор Пчињски, Викарниот Епископ г. Јаков Стобиски отслужи Заупокоена Литургија во храмот „Свети Григориј Палама и свети Димитриј Мироточив“, во Струмица. Верниот народ се причести со Светите Христови Тајни.