Божествена Литургија во Ново Село
 
 
 
 
 

Божествена Литургија во Ново Село (22.01.2023 19:28)

Денес, кога Црквата го празнува споменот на светиот маченик Полиевкт, свети Евстратиј и свети Филип Московски, Викарниот Епископ г. Јаков Стобиски отслужи Божествена Литургија во манастирот „Свети великомаченик Георгиј Победоносец и свети Антониј Велики“, во Ново Село. Верниот народ се причести со Светите Христови Тајни.