Сеноќно бдение за Богојавление во Струмица
 
 
 
 
 

Сеноќно бдение за Богојавление во Струмица (19.01.2023 19:13)

На празникот Богојавление, Викарниот Епископ г. Јаков Стобиски отслужи сеноќно бдение со Божествена Литургија во манастирот „Светите Петнаесет Тивериополски свештеномаченици“, во Струмица. Верниот народ на Литургијата се причести со Светите Христови Тајни.