Божествена Литургија во Струмица
 
 
 
 
 

Божествена Литургија во Струмица (08.01.2023 18:38)

Денес, на празникот на Соборот на Пресвета Богородица, Викарниот Епископ г. Јаков Стобиски отслужи Божествена Литургија во манастирот „Светите Петнаесет Тивериополски свештеномаченици“, во Струмица. Верниот народ на Литургијата се причести со Светите Христови Тајни.