Божествена Литургија во Ново Село
 
 
 
 
 

Божествена Литургија во Ново Село (06.01.2023 12:34)

Денес, на Бадник, Викарниот Епископ г. Јаков Стобиски отслужи Божествена Литургија во манастирот „Свети великомаченик Георгиј и преподобен Антониј Велики“, во Ново Село. Верниот народ на Литургијата се причести со Светите Христови Тајни.