Божествена Литургија во Ново Село
 
 
 
 
 

Божествена Литургија во Ново Село (05.01.2023 10:48)

Денес, на празникот на свети Наум Охридски Чудотворец, Викарниот Епископ г. Јаков Стобиски отслужи Божествена Литургија во манастирот „Свети великомаченик Георгиј и преподобен Антониј Велики“, во Ново Село. Верниот народ на Литургијата се причести со Светите Христови Тајни.