Сеноќно бдение во Водоча
 
 
 
 
 

Сеноќно бдение во Водоча (29.08.2021 21:38)

На празникот на преподобен Јосиф Исихаст, викарниот Епископ г. Јаков Стобиски отслужи сеноќно бдение со Божествена Литургија во манастирот „Покров на Пресвета Богородица и свети Леонтиј“, Водоча. Верниот народ на Литургијата се причести со Светите Христови Тајни

 

.