Божествена Литургија во Водоча
 
 
 
 
 

Божествена Литургија во Водоча (09.08.2021 20:04)

Денес, на празникот на свети Климент Охридски и свети великомаченик Пантелејмон, викарниот епископ г. Јаков Стобиски отслужи Божествена Литургија во манастирот „Покров на Пресвета Богородица и свети Леонтиј“, во Водоча, Струмица. Верниот народ на Литургијата се причести со Светите Христови Тајни.