Божествена Литургија во Ново Село
 
 
 
 
 

Божествена Литургија во Ново Село (31.05.2021 13:31)

 

 

Во Неделата на Самарјанката, викарниот Епископ г. Јаков Стобиски отслужи Божествена Литургија во манастирот „Свети великомаченик Георгиј Победоносец и преподобен Антониј Велики“, во Ново Село, Струмица.