Божествена Литургија во Струмица
 
 
 
 
 

Божествена Литургија во Струмица (23.05.2021 15:12)

Во Неделата на раслабениот, викарниот Епископ г. Јаков Стобиски отслужи Божествена Литургија во манастирот „Светите Петнаесет Тивериополски свештеномаченици“, во Струмица.