Божествена Литургија во Ново Село
 
 
 
 
 

Божествена Литургија во Ново Село (07.05.2021 17:05)

По повод празникот на свети Георгиј, во манастирот „Свети Георгиј Победоносец и свети Антониј Велики“, во Ново Село, Викарниот Епископ г. Јаков Стобиски отслужи Вечерна служба со Акатист кон светиот великомаченик Георгиј, а наредниот ден отслужи Божествена Литургија.