Божествена Литургија во Струмица
 
 
 
 
 

Божествена Литургија во Струмица (03.05.2021 17:49)

На вториот ден од празникот на Христовото Воскресение, Викарниот Епископ г. Јаков Стобиски отслужи Божествена Литургија во манастирот „Светите Петнаесет Тивериополски свештеномаченици“, во Струмица.