Божествена Литургија во Струмица
 
 
 
 
 

Божествена Литургија во Струмица (07.04.2021 19:39)

На празникот Благовештение, Митрополитот Европски г. Пимен во сослужение со викарниот Епископ г. Јаков Стобиски отслужи Божествена Литургија во манастирот „Светите Петнаесет Тивериополски свештеномаченици“, Струмица.