Повечерие со Акатист кон Пресвета Богородица
 
 
 
 
 

Повечерие со Акатист кон Пресвета Богородица (02.04.2021 18:36)

Во петокот од третата седмица од Великиот пост, викарниот епископ г. Јаков Стобиски отслужи Повечерие со Акатист кон Пресвета Богородица во манастирот „Светите Петнаесет Тивериополски свештеномаченици“, во Струмица.