Недела на Православието
 
 
 
 
 

Недела на Православието (05.03.2023 18:51)

Во Неделата на Православието, Митрополитот Европски г. Пимен отслужи Божествена Литургија во манастирот „Свети великомаченик Георгиј Победоносец и свети Антониј Велики“, во Ново Село. Верниот народ се причести со Светите Христови Тајни.