Сеноќно бдение во манастирот во Водоча
 
 
 
 
 

Сеноќно бдение во манастирот во Водоча (28.08.2019 19:17)

На празникот на преподобен Јоаким Осоговски и преподобен Јосиф Исихаст, викарниот Епископ г. Јаков Стобиски отслужи сеноќно бдение со Божествена Литургија во манастирот „Свети Леонтиј“, Водоча, Струмичко. Верниот народ на Литургијата се причести со Светите Христови Тајни.