Божествена Литургија во Стар Дојран
 
 
 
 
 

Божествена Литургија во Стар Дојран (02.08.2019 09:09)

На празникот на светиот пророк Илија, викарниот Епископ Стобиски г. Јаков отслужи Божествена Литургија во црквата посветена во негова чест, во Дојран. Верниот народ на Литургијата се причести со Светите Христови Тајни.