Божествена Литургија во Струмица
 
 
 
 
 

Божествена Литургија во Струмица (21.07.2019 18:23)

Денес, на празникот на светиот великомаченик Прокопиј и преподобен Теофил Мироточив, Викарниот Епископ г. Јаков Стобиски отслужи Божествена Литургија во црквата „Свети Григориј Палама и свети Димитриј Мироточив“, во Струмица. Верниот народ на Литургијата се причести со Светите Христови Тајни.