Божествена Литургија во Василево
 
 
 
 
 

Божествена Литургија во Василево (14.07.2019 21:38)

На празникот на светите бесребреници Козма и Дамјан, викарниот Епископ Стобиски г. Јаков отслужи Божествена Литургија во црквата „Успение на Пресвета Богородица“ во Василево, Струмичко. Верниот народ на Литургијата се причести со Светите Христови Тајни.