Вечерна богослужба во Струмица
 
 
 
 
 

Вечерна богослужба во Струмица (16.06.2019 08:50)

На празникот на Слегувањето на Светиот Дух – Педесетница, во црквата „Свети Григориј Палама и свети Димитриј Мироточив“, во Струмица, Викарниот Епископ Јаков Стобиски отслужи Вечерна богослужба на која коленопреклоно беа прочитани молитвите за слегување на Светиот Дух.