Божествена Литургија во Струмица
 
 
 
 
 

Божествена Литургија во Струмица (16.06.2019 08:47)

На празникот на Слегувањето на Светиот Дух – Педестеница, во манастирот „Светите Петнаесет Тивериополски свештеномаченици“, во Струмица, Викарниот Епископ Јаков Стобиски отслужи Божествена Литургија. Верниот народ на Литургијата се причести со Светите Христови Тајни.