Божествена Литургија во црквата „Светото Христово Вознесение“, Струмичко
 
 
 
 
 

Божествена Литургија во црквата „Светото Христово Вознесение“, Струмичко (09.06.2019 09:43)

Во Неделата посветена на Светите отци од Првиот вселенски собор, викарниот Епископ Стобиски Јаков отслужи Божествена Литургија во црквата „Светото Христово Вознесение“, во с. Колешино. На Литургијата верниот народ се причести со Светите Христови Тајни.