Божествена Литургија во Босилово
 
 
 
 
 

Божествена Литургија во Босилово (15.05.2019 10:56)

Денес, на празникот на пренос на моштите на свети Атанасиј Велики, викарниот Епископ Стобиски г. Јаков отслужи Божествена Литургија во црквата посветена на свети Атанасиј Велики, во Босилово, Струмичко. На Литургијата верниот народ се причести со Светите Христови Тајни.