Божествена Литургија во манастирот во Ново Село
 
 
 
 
 

Божествена Литургија во манастирот во Ново Село (12.05.2019 14:45)

Во неделата посветена на жените мироносици, викарниот Епископ Стобиски г. Јаков отслужи Божествена Литургија во манастирот „Свети Георгиј Победоносец и свети Антониј Велики“, во Ново Село. На Литургијата верниот народ се причести со Светите Христови Тајни.