Сеноќно бдение во манастирот во Ново Село
 
 
 
 
 

Сеноќно бдение во манастирот во Ново Село (06.05.2019 16:51)

На празникот на светиот великомаченик Георгиј Победоносец, викарниот Епископ Јаков Стобиски отслужи сеноќно бдение со Божествена Литургија во манастирот посветен на свети Георгиј и свети Антониј Велики, Ново Село, Струмичко. Верниот народ на Литургијата се причести со Светите Христови Тајни.