Божествена Литургија во Берово
 
 
 
 
 

Божествена Литургија во Берово (03.05.2019 18:30)

На празникот Источен петок (Балаклија), викарниот Епископ Стобиски Јаков отслужи Божествена Литургија во манастирот „Успение на Пресвета Богородица“, во Берово. Верниот народ на Литургијата се причести со Светите Христови Тајни.