Божествена Литургија во Ново Село (струмичко)
 
 
 
 
 

Божествена Литургија во Ново Село (струмичко) (17.03.2019 21:12)

Денес, во Неделата на Православието, Митрополитот Европски Пимен, во сослужение со викарниот епископ Јаков Стобиски, отслужи Божествена Литургија во манастирот посветен на свети великомаченик Георгиј и свети Антониј во Ново Село. Верниот народ на Литургијата се причести со Светите Христови Тајни.