Божествена Литургија во Ново Село (струмичко)
 
 
 
 
 

Божествена Литургија во Ново Село (струмичко) (15.02.2019 15:20)

Денес, на празникот Сретение Господово, викарниот епископ Јаков Полјански отслужи Божествена Литургија во црквата на свети великомаченик Георгиј во Ново Село. Верниот народ на Литургијата се причести со Светите Христови Тајни.