Божествена Литургија во Нов Дојран
 
 
 
 
 

Божествена Литургија во Нов Дојран (07.02.2019 13:02)

Денес, на празникот на свети Григориј Богослов, викарниот епископ Јаков Полјански отслужи Божествена Литургија во црквата на свети великомаченик Георгиј во Нов Дојран. Верниот народ на Литургијата се причести со Светите Христови Тајни.