Божествена Литургија во Струмица
 
 
 
 
 

Божествена Литургија во Струмица (20.01.2019 17:20)

Денес, на празникот Собор на свети Јован Крстител, викарниот Епископ г. Јаков Полјански отслужи Божествена Литургија во манастирот „Светите Петнаесет Тивериополски свештеномаченици“, Струмица. Верниот народ се причести со Светите Христови Тајни.