Сеноќно бдение во црквата „Свети Григориј Палама и свети Димитриј Мироточив“, Струмица
 
 
 
 
 

Сеноќно бдение во црквата „Свети Григориј Палама и свети Димитриј Мироточив“, Струмица (19.01.2019 12:05)

Воочи празникот Богојавление, во црквата „Свети Григориј Палама и свети Димитриј Мироточив“, Струмица, викарниот Епископ г. Јаков Полјански отслужи сеноќно бдение со Божествена Литургија, на која верните се причестија со Светите Тело и Крв Христови.