Сеноќно бдение во Струмица
 
 
 
 
 

Сеноќно бдение во Струмица (07.01.2019 11:53)

На 6 декември, на празникот Рождество Христово, во црквата „Свети Григориј Палама и свети великомаченик Димитриј“ во Струмица, викарниот Епископ г. Јаков Полјански отслужи сеноќно бдение со Божествена Литургија, на која верните се причестија со Светите Тело и Крв Христови.