Сеноќно бдение во Струмица
 
 
 
 
 

Сеноќно бдение во Струмица (01.01.2019 18:28)

Синоќа, во чест на светиот маченик Бонифациј, во црквата на свети Григориј Палама и свети великомаченик Димитриј во Струмица, викарниот Епископ г. Јаков Полјански отслужи сеноќно бдение со Божествена Литургија, на која верните се причестија со Светите Тело и Крв Христови.