Литургија на Претходноосветени дарови во Банско
 
 
 
 
 

Литургија на Претходноосветени дарови во Банско (22.03.2016 18:35)

На 22 март 2016 година, на празникот на светите Четириесет Севастиски маченици, во манастирот посветен на овие светители во с. Банско, Митрополитот Европски г. Пимен отслужи Литургија на Претходноосветени дарови. Верниот народ на Литургијата се причести со Светите Христови Тајни.