Архиерејска Божествена Литургија во Струмица
 
 
 
 
 

Архиерејска Божествена Литургија во Струмица (20.03.2016 17:57)

Денес, во Неделата на Православието, Митрополитот Европски г. Пимен отслужи Божествена Литургија на свети Василиј Велики, во манастирот на светите Петнаесет Тивериополски свештеномаченици во Струмица.